کد خبر: ۷۸۶۸۱

حکیم مهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: متخصصان بهداشتی و درمانی آسیب‌ها، آلودگی‌ها و بیماری‌هایی که در پی نگهداری حیوانات در خانه به ویژه سگ به انسان منتقل می‌شود را در جامعه تبیین کنند تا اقناع عمومی در این زمینه ایجاد شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی» روز یکشنبه در دومین نشست شورای فرهنگی عمومی همدان اظهار کرد: برنامه مناسب بلند مدت برای ساماندهی پارک‌ها تدوین شود تا از روند گسترش آسیب‌های اجتماعی و بهداشتی جبران‌ناپذیر در رابطه با سگ‌گردانی در این محیط ها جلوگیری شود.

وی ادامه داد: بهتر است در رابطه با موضوع سگ گردانی از نظر اعضای انجمن حمایت از حیوانات نیز استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: برای حل مشکل سگ گردانی به نظر افرادی که با خود حیوان حمل می‌کنند نیاز داریم.

آیت الله شعبانی موثقی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: در هر جلسه تحقق مصوبات جلسات پیش شورای فرهنگ عمومی مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت فضای حسینیه‌ها، باید به شکل احسن استفاده شود، افزود: برخی حسینیه‌ها در طول سال چندین بار بیشتر درب آنها باز نمی‌شود، در حالی که بسیاری از فعالان اقتصادی ما با مشکل مکان روبرو هستند.

امام جمعه همدان تاکید کرد: حسینیه‌ها در زمینه‌های فرهنگی و اقتصادی فعال شوند و متولیان راهکار مناسبی در این خصوص پیشنهاد دهند و اداره اوقاف و متولیان در این رابطه پای کار بیایند و نظر دهند.

آیت الله شعبانی موثقی ادامه داد: از دست‌اندرکاران اجرای طرح نور که با محبت و زبان لین و نرم در حال فعالیت هستند، قدردانی می‌کنم.

وی اظهار کرد: ثبت ۳۱ اردیبهشت به عنوان "روز باباطاهر" در تقویم رسمی کشور پیشنهاد خوبی است که نیازمند پیگیری برای تحقق آن هستیم.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه انجام کار فرهنگی توسط متولیان یک ضرورت است،گفت: وقتی محصولی را به بهترین شکل عرضه می‌کنیم، چه طور انتظار داریم نوجوان ما جذب آن نشود.

 

نظر شما
ادامه