کد خبر: ۷۸۷۲۱

حکیم مهر: مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با بیان اینکه سایت‌های پرورش میگو و ماهی پرورشی در فضای کاملاً بهداشتی و عاری از هرگونه بیماری و مشکلات زیست محیطی فعالیت می‌کنند، گفت: نتایج آزمایشگاه‌های بین‌المللی حاکی از سلامت آبزیان استان بوشهر است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «دکتر مهدی تنگستانی مکان» با اشاره به انتشار مطلبی مبنی بر آلودگی مزارع پرورش میگو به فاضلاب انسانی اظهار داشت: با توجه به اینکه هر ساله محصول میگو و دیگر آبزیان کشور در سطح بین‌المللی مورد آزمایش برای ردیابی باقیمانده‌های دارویی آلودگی‌های دیگر (NRP) قرار می‌گیرد نتایج آن عاری بودن میگو و آبزیان پرورشی استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه نتایج آزمایشگاه‌های بین‌المللی حاکی از سلامت آبزیان استان بوشهر است، ادامه داد: 70 درصد نمونه‌های ارسالی به این آزمایشگاه دارای مجوز بین‌المللی در خارج از کشور از آبزیان پرورشی از جمله میگو استان بوشهر بوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر  با بیان اینکه سایت‌های پرورش میگو و ماهی پرورشی در فضای کاملاً بهداشتی و عاری از  هرگونه بیماری و مشکلات زیست محیطی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: نتایج آزمایشات از نمونه‌های ارسالی که در همین هفته اعلام شد و عاری بودن میگوهای پرورشی استان بوشهر از باقیمانده‌های دارویی و آلودگی‌های دیگر تأیید شده است.

 تنگستانی افزود: طبق آمارهای رسمی، از 400 میلیون بچه میگو تولیدی تاکنون، 370 میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی و مابقی به خارج از استان به دیگر مزارع پرورشی ارسال شده است.

 

نظر شما
ادامه