کد خبر: ۷۸۸۸۹
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: رئیس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور گفت: سایت ارزیابی واکسن‌های طیور مازندران از لحاظ اثربخشی و کارایی آن احیا می‌شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر عادل حقیقی» رئیس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور در بازدید از مرکز تشخیص بیماری‌های طیور دوک گفت: سایت ارزیابی واکسن‌های طیور مازندران از لحاظ اثربخشی و کارایی آن احیا می‌شود.

وی افزود: به‌صورت دوره‌ای از آزمایشگاه‌های معین کشوری و بررسی امکانات و سطح آمادگی آنها از بخش‌های مختلف این مرکز شامل سرولوژی، میکروب شناسی تشخیصی، تشخیص ملکولی بازدید به عمل آمد.

رئیس مرکز ملی تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اهمیت صنعت طیور در مازندران و جایگاه این استان در کشور، گفت: با توجه به بروزرسانی و اصلاح زیرساخت این مرکز، حضور نیروهای متخصص و آموزش دیده و آمادگی استان جهت احیای بخش ارزیابی واکسن‌های طیور سایت بررسی اثربخشی و کارایی واکسن‌های طیور ایجاد می‌شود.

حقیقی با اشاره به تراکم کار بخش کنترل کیفی واکسن در مرکز ملی و لزوم کاهش آن. گفت: در اسرع وقت تمهیدات لازم برای راه‌اندازی مجدد این بخش در دوک با همکاری سازمان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی استان مازندران انجام می‌شود.

«دکتر حمزه آقاپور کاظمی» مدیرکل دامپزشکی مازندران نیز با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در راستای بازسازی و بهبود وضعیت این مرکز، اظهار کرد: در راستای ادامه بهبود وضعیت مرکز تشخیص بیماری‌های دوک به‌عنوان یک سرمایه ملی در این بازدید نسبت تامین بخشی از هزینه‌های جاری مرکز و تعمیر و تجهیز و نگهداری و تامین اقلام آزمایشگاهی و همچنین تعیین تکلیف وضعیت ملی یا استانی بودن مرکز رایزنی شد و قرار است هماهنگی‌های لازم با معاونان و مدیران ذیصلاح در سازمان دامپزشکی کشور صورت گیرد.

گفتنی است با پیگیری‌های صورت گرفته توسط اداره کل دامپزشکی مازندران در سال گذشته بخش زیادی از مرکز تشخیص بیماری‌های طیور دوک با جذب اعتبار استانی احیا و پس از چندین سال قابل استفاده و بهره‌برداری شد.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۳
0
2
سلام همون کارهای که تو مرکز انجام می‌شد .......... رو دوباره راه بندازید ........
نظر شما
ادامه