کد خبر: ۷۸۹۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: در یک دگرگونی نادر و قابل توجه، سگ سیاهی به نام «باستر» طی دو سال کاملا سفید شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از عصرایران، بیماری «ویتیلیگو» یا «پیسی» یک بیماری ژنتیکی که اغلب در انسان ها اما به ندرت در سگ ها دیده می شود، دلیل تغییر رنگ باستر عنوان شده است.

ویتیلیگو منجر به از بین رفتن رنگدانه در پوست و مو شده و به صورت لکه های سفید ظاهر می شود که می توانند با گذشت زمان پخش شوند.

بیماری ویتیلیگو باستر در اواخر سال 2021، زمانی که تنها دو سال سن داشت، تشخیص داده شد. تغییر رنگ در خز این سگ به طور نامحسوس آغاز شد. این بیماری خودایمنی بر رنگدانه های پوست، مو، لب ها، پوزه و حتی مخاط دهان و صورت سگ تاثیر می گذارد و به از دست دادن رنگ منجر می شود.

در ابتدا، دامپزشکان به مت اسمیت، مالک باستر، توصیه کردند تا حیوان را برای هر گونه علائم تحریک پوستی زیر نظر داشته باشد. لکه های سفید جزئی ابتدا در اطراف چشم ها، بینی و چانه باستر ظاهر شدند که نشانه اولیه رایج ویتیلیگو بود. با این وجود، تنها طی نه ماه، این لکه ها گسترش یافته و ظاهر باستر را به طور قابل توجهی تغییر دادند.

امروز، تغییر رنگ باستر کامل شده و این سگ که زمانی خزی سیاه رنگ داشت، اکنون خزی کاملا سفید دارد. اسمیت روند پیشرفت بیماری باستر طی دو سال را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است.

خوشبختانه، ویتیلیگو در حیوانات خانگی بدون درد است و هیچ نشانه ای وجود ندارد که باستر با هر گونه درد یا ناراحتی مواجه باشد.

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
0
1
برید تحقیق کنید. حتما ساختمون ساخته که موهاش سفید شده
نظر شما
ادامه