کد خبر: ۷۸۹۳۸
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: رئیس شبکه دامپزشکی طرقبه و شاندیز از سختی کار واکسیناسیون دام ها و آسیب های ناشی از تزریق سرنگ به بدن واکسیناتور خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی طرقبه و شاندیز، «دکتر علیرضا قدرتی» در این خصوص گفت: واکسیناسیون رایگان دام ها علیه بیماری های مختلف از جمله آبله، طاعون نشخوارکنندگان کوچک، شاربن، بروسلوز و هاری یکی از مهم ترین وظایف دامپزشکی در حوزه مبارزه با بیماری ها می باشد. بیماری هایی چون بروسلوز و شاربن از مهم ترین بیماری های مشترک می باشد که واکسن آن به صورت زنده تخفیف حدت یافته بوده و تزریق سهوی سرنگ علاوه بر درد آن می تواند باعث بروز مشکل و بیماری در انسان گردد. همچنین برخی بیماری ها از طریق تنفسی و ذرات هوا به انسان منتقل می گردد که دامپزشکان و کارشناسان مبارزه  علی الخصوص واکسیناتور ها همیشه در خطر ابتلا به این گونه بیماری ها می باشند.

وی، در ادامه افزود: واکسیناسیون دام ها علی الخصوص دام های روستایی و عشایری در محل های باز و بدون امکانات مقید سازی صورت می گیرد و آسیب ها و تروماهای مکانیکی و تزریق سهوی سرنگ همیشه از معضلات واکسیناتور ها می باشد.

قدرتی، در پایان ضمن اشاره به نقش دامپزشکی در کنترل بیماری‌های دامی جهت حفظ سرمایه های دامی و همچنین بیماری های مشترک جهت ارتقای سلامت جامعه، خواستار حمایت بیشتر از فعالان این حوزه گردید.

 

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۸
0
7
از جناب دکتر قدرتی ممنونم که زحمت همکاران رو میبینن و بازگو میکنن امید که این شغل شریف آن طور که شایسته هست مورد توجه قرار بگیره و حداقل جز مشاغل سخت طبقه بندی بشه
نظر شما
ادامه