کد خبر: ۷۸۹۷۴

حکیم مهر: سازمان دامپزشکی کشور با تشکیل ستاد تشدید نظارت بهداشتی و شرعی ویژه عید سعید قربان، برنامه ریزی لازم جهت تشدید نظارت بهداشتی را کلید زد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، نخستین جلسه ستاد ملی تشدید نظارت بهداشتی و شرعی بر مراسم قربانی نذورات عید سعید قربان با ریاست دکتر نوروزی معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.

همچنین با توجه به در پیش بودن عید سعید قربان در مورخ 28 خرداد ماه جاری، مقرر شد تا به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت قربانی و تامین بهداشت عمومی، با برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگی کلیه دستگاه‌های ذیربط (استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، دفاتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی، ائمه جماعات، مراکز بهداشت استان‌ها و واحدهای تابعه، کمیته امداد، بهزیستی و...) به بهترین نحو ممکن و فراگیرتر از سال گذشته طرح تشدید نظارت بهداشتی در عید قربان به مورد اجرا گذاشته شود.

بنابراین گزارش بیش از ۳۵۰۰ نفر از همکاران سازمان دامپزشکی کشور اعم از دامپزشک، پیرادامپزشک و  ناظرین شرعی در روز عید قربان در قالب اکیپ‌های ثابت و سیار نظارت بهداشتی و شرعی در استان‌ها و شهرستان ها سازماندهی خواهند شد.

 

 

نظر شما
ادامه