کد خبر: ۷۹۱۲۷
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: شهردار تبریز گفت: مدیریت شهری خود را موظف به زنده گیری و انتقال سگ‌های ولگرد دانسته و تا پایان روند درمانی و بهبود این کودک در کنار خانواده او خواهد بود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «یعقوب هوشیار» با عیادت از دختربچه سگ گزیده در جریان آخرین وضعیت درمانش قرار گرفت و قول حمایت را به خانواده «لیانا» داد.

وی همچنین از تلاش کادر درمان بیمارستان کودکان تبریز قدردانی کرد.

جمعه گذشته حمله سگ‌های ولگرد به دختربچه پنج ساله تبریزی در فضای مجازی خبر ساز شد.

حمله سگ‌های ولگرد به این دختربچه موجب جراحت سر و صورت کودک شده بود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در روز‌های گذشته با عذرخواهی از بابت حادثه سگ گزیدگی برای کودک تبریزی تغذیه سگ‌های بدون صاحب را عامل اصلی تجمع و افزایش تعداد آنها در داخل شهر دانست.

هراتی افزود: مدیریت شهری خود را موظف و ملزم به پیگیری این موضوع دانسته و تا پایان روند درمانی و بهبود این کودک در کنار خانواده او خواهد بود.

وی با اشاره به خواسته‌های متعدد شهروندان در خصوص جمع آوری سگ‌های بدون صاحب اظهار کرد: معاونت‌های خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری تبریز موظف هستند به صورت روزانه نسبت به زنده گیری و انتقال سگ‌های بدون صاحب به سازمان پسماند اقدام کنند.

وی افزود: بعد از جمع آوری سگ‌های بدون صاحب و تحویل آن‌ها به سازمان مدیریت پسماند انتقال به مرکز نگهداری سگ‌های بدون صاحب، فرایند کنترل جمعیت و عقیم سازی آغاز می‌شود.

هراتی با بیان اینکه یکی از معضلات اساسی در خصوص جمع آوری سگ‌های بدون صاحب غذادهی برخی شهروندان به این سگ‌ها است افزود: غذا رسانی به سگ‌ها در پارک‌ها و خیابان‌های شهر باعث تجمع و پرسه زنی این حیوانات شده و مشکلات بهداشتی و ایمنی برای شهروندان ایجاد می‌کند.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
1
0
بلاصاحب کلمه درستی نیست! ولگرد صحیح است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
1
1
چرا هیچکدام از مدافعان سگهای ولگرد نظر نمیده
نظر شما
ادامه