کد خبر: ۷۹۱۶۳

حکیم مهر: واکسیناتور شبکه دامپزشکی طرقبه و شاندیز بر اثر حمله سگ گله حین انجام عملیات مایه کوبی دچار آسیب در ناحیه پا گردید.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی طرقبه و شاندیز، «دکتر علیرضا قدرتی» رئیس شبکه دامپزشکی طرقبه و شاندیز، در این خصوص گفت: واکسیناسیون رایگان و به موقع دام ها علیه بیماری های مختلف (آبله، طاعون نشخوارکنندگان کوچک، شاربن، بروسلوز، هاری، لمپی اسکین و...) از وظایف سازمان دامپزشکی بوده که علاوه بر حفظ سرمایه های دامی، نقش مهمی در پیشگیری و کنترل بیماری‌های مشترک و حفظ سلامت عمومی جامعه دارد.

 وی در ادامه افزود: پیرو مراجعه واکسیناتورهای این شبکه جهت ایمن سازی دام های سبک علیه بیماری های آبله و شاربن و واکسیناسیون سگ های گله و صاحب دار علیه بیماری هاری در مراتع شهرستان، متاسفانه یکی از واکسیناتورها مورد حمله سگ قرار گرفت و از ناحیه پا دچار گزش و آسیب گردید.

قدرتی، در پایان ضمن اشاره به موارد بروز آسیب ناشی از حمله سگ یا ضربات مکانیکی سایر دام ها، گفت: با توجه به اینکه کارشناسان واحد مبارزه در خط مقدم مبارزه با بیماری های دامی می باشند همواره این عزیزان در معرض خطر بیماری های مشترک نیز، می باشند که این مهم نشان از تعهد کاری و سختی کار دامپزشکی دارد.

 

نظر شما
ادامه