کد خبر: ۷۹۲۴۷

حکیم مهر: پانزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با هدف ارتقاء سطح دانش و مهارت های دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم زیست پزشکی برگزار می شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از پژوهشگاه رویان، پانزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان از اول تا چهارم مردادماه سال ۱۴۰۳ در محل سالن همایش‌های پژوهشگاه رویان با موضوع ویرایش ژنوم: قدرت شگفت‌انگیز DNA و با رویکرد ژن درمانی و درمان سرطان برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و متخصصین با رشته‌های مرتبط و با سخنرانی اساتید برجسته ملی و بین‌المللی طی چهار روز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

این مدرسه تابستانی که برای اعضای نظام دامپزشکی کشور نیز امتیاز بازآموزی دارد. محورهای اصلی این دوره از مدرسه تابستانی رویان به شرح ذیل است:

درک بهتر از مهندسی ژنتیک

مفهوم و ویرایش ژن

ابزارهای ویرایش ژن

همانندسازی مولکولی

ویرایش ژنوم: هنر تغییرات مولکولی

روش‌های ویرایش ژن (کریسپر، تلن و…)

مدل‌سازی حیوانی برای بیماری ها

اخلاق پزشکی در حوزه ویرایش ژن و چالش‌های پیش‌رو

نوید ویرایش ژن در پزشکی

ژن درمانی سرطان

ژن درمانی سایر بیماری ها

واکسن‌های دی ان‌ای و آر ان ای

ویرایش ژنوم در فناوری و کشاورزی

ویرایش ژنوم گیاهان

بیوتکنولوژی کشاورزی

دبیر علمی این رویداد، دکتر امیر امیری یکتا و دبیر اجرایی آن فاطمه هاشمی نژاد هستند. ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان، شرکت رویان آتی تک فارمد و مؤسسه خیرین پژوهش سلامت رویان حامیان اصلی پانزدهمین دوره مدرسه تابستانی رویان هستند.

علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی به سایت معاونت آموزش پژوهشگاه رویان مراجعه و یا با شماره ۰۲۱۲۳۵۶۲۱۷۷ تماس حاصل کنند.

 

نظر شما
ادامه