کد خبر: ۷۹۳۳۶
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: سومین کمیته فنی اکو-وکو به صورت آنلاین به میزبانی رییس دامپزشکی کشور آذربایجان، «دکتر غلیب عبدالعلیف» برگزار گردید.

به گزارش حکیم مهر به نقل از دفتر قرنطینه و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشور، دومین کمیته فنی اعضای اکو‌ در سال گذشته توسط سازمان دامپزشکی کشور برگزار شده بود. در این جلسه که با هماهنگی دبیرخانه اکو در تهران برگزار گردید، علاوه بر آذربایجان و کشورمان ایران به عنوان رییس کمیته اکو-وکو کشورهای عضو شامل ترکیه، پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان نیز حضور داشتند.

پس از سخنرانی رییس دامپزشکی آذربایجان به عنوان میزبان این نشست، «دکتر مجتبی نوروزی» معاون وزیر و رییس سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس این کمیته ضمن بیان لزوم امضای اساسنامه اکو-وکو توسط تمام کشورهای عضو، در خصوص افزایش همکاری های دوجانبه کشورها در زمینه دامپزشکی و تجارت دام زنده و محصولات دامی در قالب این کمیته تاکید نمودند.

همچنین در خصوص تدوین نقشه راه توسط همکاران سازمان در سه موضوع استاندارد سازی کشتارگاه های کشورهای عضو اکو، استاندارد سازی روش های آزمایشگاهی برای فراورده های دامی و درنهایت ایجاد روش های هویت گذاری دام و ردیابی فراورده های دامپزشکی که موجب تقویت همکاری های بین کشورها در زمینه کنترل بیماری های دامی و تجارت محصولات دامی خواهد بود توضیحاتی ارائه نمودند.

لازم به ذکر است دکتر نوروزی بر لزوم همسان سازی و به اشتراک گذاری داده های کشورها در سطح ملی و بین المللی برای مواجه با همه گیری های جهانی مانند کووید-۱۹ برای رسیدن به هدف نهایی سلامت واحد تاکید کرد.

 

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۱
0
0
همه گیری جهانی مثل کووید؟
..........
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۱
0
1
اول یک فکری برای هاری بکنین
نظر شما
ادامه