کد خبر: ۴۹۹۷۷
تعداد نظرات: ۸ نظر
در جمع‌بندی گردهمایی مدیران کل دامپزشکی استان‌ها عنوان شد:
«دکتر علیرضا رفیعی‌پور» افزود: از مدیران دامپزشکی انتظار می‌رود در مسوولیت محوله، از هرگونه تلاش و خلاقیت لازم جهت رفع مشکلات موجود دریغ نکنند ...

حکیم مهر: رییس سازمان دامپزشکی کشور در جمع‌بندی گردهمایی مدیران کل دامپزشکی استانها، ضمن ارائه رهنمودهای مدیریتی به آنها با توجه به شرایط خاص جنگی، خواستار اتخاذ تمهیدات جدی جهت رفع هرگونه مشکلات مردم و تامین واکسن و داروی مصرف کنندگان با قیمت ارز تخصیصی دولتی و بدون سوء استفاده واسطه ها شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» رییس این سازمان در پایان گردهمایی مدیران دامپزشکی استانها و جمع بندی سخنان مطرح شده در نشست دو روزه بروجرد، پس از تشکر از میزبانی همکاران اداره کل دامپزشکی استان لرستان از همکاران خود از سایر استانها تشکر کرد و گفت: همانطور که در زمان جنگ جوانان زیادی از کشور، کشور را به گونه‌ای مدیریت کردند که امروزه آکادمی‌های بزرگ نظامی دستاوردها و شکل عملیات‌های زمان جنگ را به دانشجویان تدریس کنند، از مدیران دامپزشکی نیز انتظار می‌رود در این مسوولیت محوله، از هرگونه تلاش و خلاقیت لازم جهت رفع مشکلات موجود دریغ نکنند.

وی ضمن اینکه به همکاران خود در استانها توصیه کرد به دنبال تسهیل خدمت به تولیدکنندگان باشند، از آنها خواست تا با شماره‌های تولیدکنندگان تماس بگیرند و به صورت حضوری نزد آنها رفته و ضمن گفتن خداقوت به آنها در شرایط سخت کنونی، مشکلات آنها را جویا شده و از هیچ اقدام ممکن جهت رفع آن مضایقه نکنند.

رفیعی‌پور با اشاره به اینکه ستادی در سازمان دامپزشکی در روزهای سه شنبه هر هفته جهت رفع آن دسته از مشکلات تولیدکنندگان که در استانها به هر دلیل امکان حل آن فراهم نشده اقدام می‌کند، از مدیران کل استانها خواست در مواردی که امکان حل آن در استان‌ها مقدور نشده، از طریق این ستاد به رفع و رجوع مشکل تولیدکنندگان اقدام کنند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور در اشاره به مشکل تامین ارز جهت ترخیص محموله‌های معطل مانده در گمرک تا هفته گذشته افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های شدید انجام‌شده و تامین 20 میلیون یورو ارز دولتی، محموله‌های دارو و واکسن واردکنندگان که در گمرک مانده بود، سرانجام ترخیص شد.

در‌عین‌حال، رفیعی‌پور با اشاره به اینکه مرغداران و دامداران می‌توانند بهترین تبلیغ‌کنندگان مصرف واکسن‌های تولید داخل باشند، گفت: در این وادی، باید به صورت مسوولانه و همدلانه مشکلات دقیق این زحمتکشان را شنید که اگر با واکسن‌های داخلی مشکلی دارند، مشکل آنها در رابطه با واکسن‌های تولید داخل چیست.

وی با بیان اینکه مدیران کل استانها باید نسبت به تامین دارو و واکسن به دور از هرگونه مداخله و سوء‌استفاده واسطه‌ها برای تولیدکنندگان اقدام کنند، از آنها خواست در امر رصد و پایش حداکثر توجه خود را به دستورالعمل تدوین شده در این امر کرده و تمام حواله‌هایی را که به تشکل‌ها داده شده تا رسیدن به دست مرغدار، دامدار و آبزی پرور رصد و پایش کنند که با همان قیمت اصلی به دست آنها برسد.

رفیعی‌پور یکی از دلایل کمبود «متیونین» در کشور را با وجود واردات بالای آن، ناشی از همین امر برشمرد و تاکید کرد: به طور نمونه طی سال 97 به میزان 25 هزار تن متیونین و 15 هزار تن «لیزین» وارد کشور شد که هر دو قلم 30 درصد بیش از نیاز کشور بوده است. لذا این امر نشان می‌دهد امر رصد و پایش باید با حداکثر توجه و تمرکز به ویژه در مورد حدود 25 قلم دارو - واکسن پرکاربرد صورت گیرد.

به گفته وی، متاسفانه شرایط این روزها به گونه ای است که در صورت عدم پایش و رصد، واردکنندگانی هستند که مبادرت به فروش دارو و واکسن‌های تامین شده با ارز دولتی به دست واسطه‌هایی کنند که آن‌ها نیز با قیمت بالا دارو و واکسن را به دست تولیدکننده می‌رسانند.

رفیعی پور در این رابطه جهت افزایش قدرت رصد و پایش مدیران کل استانها بر فرآیند پخش و توزیع واکسن و داروی مورد نیاز تولیدکنندگان با همان ارز 4200 تومانی رهنمودهای لازم را توصیه کرد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور در بخش دیگری از اظهارات خود موفقیت‌های این سازمان طی دو سال گذشته را مرهون انجام تمام اقدامات بر پایه رویکرد علمی به انجام وظایف محوله به این سازمان برشمرد و افزود: انجام وظایف بر اساس تعهد به مسوولیت‌های سازمانی در کنار انجام امور بر پایه علوم مدیریتی و فنی موجب اجرای سریع و خدمت با کیفیت رضایت‌بخش به تولیدکنندگان و ذی‌نفعان سازمان دامپزشکی می‌شود.

این مقام مسوول ارشد در سازمان دامپزشکی کشور، خطاب به تمام مدیران کل استانها به صراحت از آنها خواست نسبت به شناسایی و تعیین تکلیف فوری واحدهای غیرمجاز تولیدی در حوزه مسوولیت سازمان دامپزشکی وارد عمل شده و اقدام کنند.

وی با اشاره به واقعه دردناک سیل اخیر در 25 استان که در 15 استان بحرانی بود، از عملکرد مسوولانه همکارانش در ادارات کل دامپزشکی استانها در کنترل بیماری‌ها ابراز رضایت کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری شرایط کنونی را جنگی توصیف کرده‌اند، لذا باید با تمام وجود و تا زمان رفع تحریم‌ها جهت کاهش مشکلات مردم کوشیده شود.

رفیعی پور در بخش دیگری از اظهاراتش با یادآوری توفیق مهم دستاورد انتخاب ایران به دبیرکلی منطقه آسیا، خاور دور و اقیانوسیه سازمان جهانی بهداشت دام در اجلاس پاریس، ابراز امیدواری کرد با همکاری جدی تمام مدیران و کارکنان در این شرایط خاص جنگی، مشکلات مردم از طریق سامانه‌های سازمان و بدون نیاز به مراجعه آنها به ادارات یا سازمان رفع و رجوع شود.

 

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
دامپزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
0
4
بیش از نیمی از صحبتهای ایشان به قیمت و رصد قیمت دارو و واکسن صرف شده. واقعا شأن دامپزشکی را اینقدر پایین آورده اند که دکترهای دامپزشک و مدیران کل جمع شوند و در مورد اینکه چگونه قیمتها رعایت شود تصمیم گیری کنند.اگر راست می گویید تلاش کنید واکسن و دارو و متیونین و لیزین با ارز نیمایی وارد شود تا این دکان برای خیلی از ...... برچیده شود و ماهم به رسالت خودمان عمل نماییم.چون در هر صورت متیونین کیلویی 95000 تومان به مصرف کننده می رسد و ما و سازمانهای ناظر سرکاریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
1
4
جناب اقای دکتر رفیعی
با حلول حلوا گفتن دهن شیرین نمی شود
لطف کنید و بازرسانی به استانها بفرستید تا ببینید همه در اتاقها خوابند
برخی مدیران کل ، از بس که آمارهای کذب داده اند ، صلاح می بینند که همه خواب باشند.
ایدوارم سازمان بیدار باشد و بازرسی کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
خود آن بازرس هم خودش را به خواب زده است
دكتر نكته بين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
0
6
با سلام و ادب
دكتر نكته بين هستم و باز هم چند نكته:
جناب رييس محترم سازمان دامپزشكي كشور:
1- فرموديد:"همانطور که در زمان جنگ جوانان زیادی از کشور.............از مدیران دامپزشکی نیز انتظار می‌رود در این مسوولیت محوله، از هرگونه تلاش و خلاقیت لازم جهت رفع مشکلات موجود دریغ نکنند". عرض مي كنم كه آقاي دكتر آن سازماني كه شما مدير آن هستيد يك سازمان بهداشتي است نه وزارت دفاع يا شوراي عالي امنيت كشور و يا....... ! ......................... استدعا دارم به جايگاه خود واقف باشيد. دام و طيور كشور منتظر شنيدن مطالب و موضوعات و برنامه هاي كلان و عملي بهداشتي از شماست.
2- فرموديد:"با شماره‌های تولیدکنندگان تماس بگیرند و به صورت حضوری نزد آنها رفته و ضمن گفتن خداقوت ......... مضایقه نکنند". عرض مي كنم صنعت دام و طيور كشور از شما انتظار سياست گذاري و طراحي استراتژي و برنامه ريزي و برون ده واقعي دارد نه انجام وظايف كميته امداد.
3- فرموديد:"در اشاره به مشکل تامین ارز جهت ترخیص محموله‌های معطل مانده در گمرک تا هفته گذشته ...... خوشبختانه با پیگیری‌های شدید ...............سرانجام ترخیص شد".بنده عرض مي كنم كه اولا ايكاش هر كاري قرار بود بشود 9 ماه پيش انجام مي شد وثانيا واقعيت اين است كه هنوز كمبود شديد واكسن وجود دارد.بهتر است بجاي خداقوت گفتن به مرغداران، واكسن وداروي مورد نياز آن هارا تامين كنيد. با كمبود واكسن هايي مانند كوكسيديوز و Ms وچهارگانه و برونشيت خارجي و رئو ويروس و ORT وTRTو AE بايد منتظر شيوع بيماري هايي بود كه با زحمت پيشينيان شما دركشوربه حد صفر رسيده بودند.
4-فرموديد:"انجام امور بر پایه علوم مدیریتی و فنی موجب اجرای سریع و خدمت--موفقیت‌های این سازمان طی دو سال گذشته---توفیق مهم دستاورد انتخاب ایران به دبیرکلی منطقه آسیا، خاور دور و اقیانوسیه " بنده عرض مي كنم كه واقعيت وضعيت بيماريهاي دام و طيور در كشور چيز ديگري است. لطفا به عنوان رئيس سازمان دامپزشكي كمي عميق تر و دقيق تر به محيط مرتبط اطراف خود نگاه كنيد . لطفا مديريت قيمت و واردات و جنگ و تحريم رابه اهل فن اين موضوعات بسپاريد.
با احترام
کارشناس سازمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
0
3
احسنت به این نکته بینی و نکته سنجی دکتر نکته بین!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
0
3
خدا قوت گفتن ، فقط دادن امید توخالی هست.
مرغدار و دامدار ، آگاه تر از آن هستند که بجای واکسن ، امید به خداقوت داشته باشند.
دانا
|
United Kingdom
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
0
0
جناب رییس در این شرایط جنگ اقتصادی مرکز تشخیص را رها نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
0
0
, آقای دکترریییی که با رانت فلان نماینده مدیر کل شده میعوننه برای شما کار کنه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه