کد خبر: ۵۶۶۹۴

سازمان محیط زیست با انتشار یک خبر کوتاه از انتقال «دلبر و کوشکی از پارک پردیسان به منطقه حفاظت شده توران استان سمنان» خبر داده است و اعلام کرد: این انتقال موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، پنهان‌کاری سازمان محیط زیست در پروژه انتقال یوزپلنگ‌های پردیسان باز هم جنجالی شد. این بار «دلبر و کوشکی» بدون هیچ اطلاع رسانی بیهوش سازی، ریکاروی و انتقال شده‌اند.

کانال تلگرامی سازمان محیط زیست بدون هیچ اطلاع رسانی قبلی با انتشار یک خبر کوتاه این انتقال را موفقیت‌آمیز خوانده و نوشته است، «دلبر و کوشکی از پارک پردیسان به منطقه حفاظت شده توران استان سمنان در حال انتقال هستند.»

گفته می‌شود افراد متعددی در روند این انتقال در محل حضور داشتند؛ این در حالی است که در فاز نخست این پروژه که بدون اطلاع رسانی یوزپلنگ ماده جوان «ایران» منتقل شد، سازمان محیط زیست ادعا کرد: حضور افراد متعدد باعث بروز استرس حیوان می‌شود.

تلاش‌های خبرنگاران محیط زیست تاکنون برای برقراری ارتباط با کارشناسان و مسئولان سازمان‌محیط زیست و پرسش درباره اهداف و انگیزه‌های انجام این پروژه نتیجه نداده است و سازمان محیط زیست با صدور بیانیه‌ای با اشاره به درخواست برخی از نمایندگان رسانه‌ها برای حضور و تهیه گزارش از مراحل انتقال اعلام کرده بود: با توجه به حساسیت‌های فنی دامپزشکی، لزوم حفظ آرامش و عدم وارد شدن اضطراب به حیوان و تیم دامپزشکی در فرآیند زنده گیری، بیهوشی و ریکاوری، امکان حضور افراد متعدد در این فرایند به تشخیص کارشناسان، میسر نیست. طبعاً اطلاع رسانی شفاف و جامع این فرآیند از طریق روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست انجام شده و خواهد شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه