کد خبر: ۵۹۹۸۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

یک دامپزشک در شهر نابلس واقع در کرانه باختری مرکزی الاغ ها را معالجه می کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فرارو، این دامپزشک فلسطینی که «راکان سلعوس» نام دارد یک مرکز را در سال 2011 تاسیس کرده که در آن به الاغ ها خدمات پزشکی رایگان ارائه می دهد.

سلعوس هفته ای 500 حیوان را درمان می کند که بیشتر آنها الاغ هستند. در حال حاضر 240 الاغ در این مرکز نگهداری می شود.

ایده راه اندازی این مرکز را او از سفر یک مهماندار انگلیسی یک هواپیما گرفته است. این مهماندار در سال 2000 از سرزمین های فلسطین بازدید کرده و متوجه الاغی شده که در وضعیت سلامتی بدی قرار دارد و از زخم های متعدد روی بدن رنج می برد.

این دامپزشک می کند انجمن این بیمارستان در انگلیس مستقر است و هدف آن کمک به حیوانات و درمان آنان است. کلیه خدمات درمانی نیز به صورت رایگان ارائه می شود.

وی گفت: ما یک کادر پزشکی متخصص در زمینه درمان و یک نفر متخصص سُم داریم.

سلعوس می گوید: این انجمن همچنین دوره های آموزشی را برای دانش آموزان در مدارس برگزار می کند تا به آنها فرهنگ دلسوزی و ترحم نسبت به حیوانات و به ویژه الاغ ها را آموزش دهند.

براساس سرشماری در بخش کشاورزی که توسط سازمان آمار فلسطین در سال 2010 صورت گرفته تعداد الاغ ها در سرزمین های فلسطین حدود 20 هزار رأس اعلام شده است.

 
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
0
نکته جالب تر این است که منازل مسکونی اطراف در این مدت فعالیت این مرکز ظاهرا اعتراضی به وجود این نوع مکانها نداشته اند و یا کسی کاری نداشته است. شاید به این علت بوده که احترام رعایت مسئله حیوانات را بر خود لازم مد دانند. حالا ایران را در این خصوص مقایسه کنید.!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
0
جالب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷
0
0
زخم پشت الاغ سوای دلیل فیزیکی( زین یا جل) چی میتونه باشه؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه